Онуфріївський РЦ ДЮТ

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 12
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична робота

Головна » Файли » Розробки занять

Заняття для лідерів учнівського самоврядування «Моє майбутнє – в моїх руках»
21.02.2013, 13:18

Мета:навчити учнів визначати власні духовні цінності;формувати розуміння значущості їх для суспільства; виховувати культурні та моральні цінності.

Обладнання:магнітофон, спокійна музика, дошка, крейда, плакат.

Вікова категорія учнів:підлітки.

                      ПЛАН

1.Життєві цінності та їх вплив на наше майбутнє.

2.Міні-тест «Мої цінності».

3.Вічні цінності – «Ідеали добра та їх антиподи».

4.Гра «Моє майбутнє».

5.Висновки.

      ХІД ЗАНЯТТЯ

І.Вступна частина

Керівник гуртка. Сьогодні ми поговоримо про життєві цінності та їх вплив на наше майбутнє. Всі цінності, всі чесноти втратили печать Абсолюту, а наслідок цього-занепад моралі.

       Звідси – та пустеля духу, яку сьогодні відчуваємо в нашому суспільстві. Юність – це етап дозрівання людини між дитинством та дорослістю. Юність-це час швидких фізичних змін, період змін у почуттях, позиціях,оцінках, інтелекті

          (Доповіді учнів-активістів.)

ІІ. Проведення міні-тесту «Мої цінності»

Керівник гуртка. Кожному з вас я роздаю аркуші зі списком цінностей. Пропоную пронумерувати їх у порядку значущості саме для вас.

        «Мої цінності»

*Матеріальне забезпечення життя

*Здоров»я

*Творчість

*Хороші друзі

*Свобода (воля) як незалежність у діях, вчинках

*Любов

*Впевненість у собі

*Цікава робота

*Краса природи та мистецтва

*Пізнання, спрямованість до нового

*Активне життя

*Щасливе сімейне життя

Керівник гуртка. Запам»ятайте перші п»ять.

Хто бажає, зачитайте отриманий результат. (Обговорення)

ІІІ. Вправа «Абсолютні вічні цінності»

Керівник гуртка. На плакаті записані абсолютні, вічні цінності.

Давайте знайдемо для них антиподи.(Колонка «Зло» порожня).

(Таблиця 1.)

Керівник гуртка. Абсолютні вічні цінності-це золотий фонд духу, культури,загальнолюдського досвіду. Орієнтуючись на них, людина,власне, і стає людиною та застерігає себе від здичавіння. Ці цінності нерозривно пов»язані з життям кожної людини, вони впливають на нього.

Таблиця 1

НАЗВА

Добро

Зло

1.Віра

Зневіра

2.Надія

Безнадія

3.Любов

Ненависть

4.Доброта

Жорстокість

5.Чесність

Нечесність

6.Справедливість

Несправедливість

7.Щирість

Лукавство

8.Гідність

Самоприниження

9.Милосердя

Байдужість

10.Прощення

злопам»ятність

11.Краса

Потворність

12.Свобода

Неволя

13.Нетерпимість до зла

Пристосовництво

14.Великодушність

Бездушність

15.Захист життя

Вбивство

16.Мудрість

Безглуздя

17.Благородство

Підлість

18.Досконалість

недолугість

ІУ. Гра «Моє майбутнє»

(Вмикаємо музику.)

Керівник гуртка. Зараз ми проведемо гру «Моє майбутнє».

Для цього вам треба прийняти зручну позу, розслабитися, заплющити очі і кілька разів глибоко вдихнути. Ми попрацюємо з образами.

Уявіть, що ви – старші на 10 років (22-25). Ви прокинулися вранці. О котрій годині? Де? З ким? Як ви одягнені? Яка у вас зачіска? Яка фігура? Що робите далі? Не поспішайте, розгляньте все детально. Не забудьте підійти до дзеркала. Кого ви там побачили? Чи сподобалися собі? 

Запам»ятайте. Додайте звуки, відчуття. Ваш образ повинен бути позитивним, приємним, сучасним.

Розплющуйте очі.

*Чи сподобалося вам те, що ви бачили?

*Чітко усе бачили?

*Ще раз згадайте цю картинку і запам»ятайте її.

ЗАВДАННЯ. У зошиті запишіть цілі-мрії, які допоможуть досягти того, що ви бачили, або покращити своє майбутнє.

       Сплануйте цілі на місяць, півроку, рік, 5 років, 10 років. Сплануйте так, щоб побачене вами збулося. Запишіть свої цілі у вигляді таблиці 2.

У.Висновки.

(Діти підсумовують зроблене на занятті та оголошують висновки).

 

Категорія: Розробки занять | Додав: Nataliya
Переглядів: 1825 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]